Follow us on Facebook

Eripakkumised

Kohvimasinate valimine

Kohvimasinate valimine

Kohvimasina valimine

Kui olete tüdinud varem tõusmisest, et spetsiaalses Türki potis "cezves" värsket kohvi valmistada, kui töö juures on juba kokku kogunenud terve seltskond selle joogi sõpru, on ilmselt käes aeg osta kohvimasin. Te asute erinevate mudelite seas ringi vaatama, kuid küllusliku valiku tõttu ei suuda kuidagi otsustada. Mõned meie soovitused aitavad teil kindlaks teha oma eelistuse.

Kas kohvimasin või kohvikeetja

Kui soovite ajakulu ja vaevata valmistada lemmikjooki tervetest kohviubadest, on kasulikum soetada kohvimasin. Kui aga olete valmis kasutama jahvatatud ube, piisab ka kohvikeetja funktsioonidest. Kohvimasinate tootmine paikneb peamiselt Euroopas, samas kui kohvikeetjaid toodetakse Aasias. Tuleb aru saada, et «kapselkohvimasin» valmistab kohvi jahvatatud ubadest ja on järelikult kohvikeetja.

Kohvimasin kontorisse ja koju

Kontorisse on eelistatud suure kohvi-, jääkide- ja veeanumaga kohvimasin. Aparaati peab olema lihtne kasutada. Kontorites eelistatakse espressot ja americano kohvi ning seetõttu võib soetada ühe boileriga ja cappuccino seadmeta kohvimasina.
Koju piisab väiksemate mõõtmete, automaatse cappuccino seadme ja kahe boileriga aparaadist vahustatud piimaga joogi valmistamiseks. Köögipinna ratsionaalse kasutamise eesmärgil on eelistatum valida väikeste mõõtudega kohvimasin. Arvestada tasub eelduslikult mahutatavat joogitasside arvu. Koduseks kasutamiseks mõeldud kohvimasinad mahutavad kuni 10 tassi ja mõistagi ei sobi kontorisse.

Kohvimasina funktsioonid ja välimus

Kui valmistate espressot ja piimaga jooke, võib läbi ajada automaatse cappuccinoseadme ja teise boilerita ning kasutada kohvimasinate komplekti kuuluvat pannarellot. Ajakulu ei suurene märgatavalt, aga aparaadi hind on oluliselt madalam.

- Hinda mõjutavad kohvimasina välisviimistlus ja lisaseadmed. Nii võib metall viimistluses kergitada hinda kaks korda. Kohvijookide valmistamise kvaliteet aga on täiesti sama.

- Juhtpaneel on komplekteeritud LCD puuteekraani või valgusdioodindikaatoritega. Kahtlemata pakub LCD-displei parameetrite seadistamiseks avaramaid võimalusi, kuid ka valgusdioodindikaatoritega mudelitel on piisavalt seadistusi.

- Arvatakse, et keraamilistel kividel on metalli ees eeliseid. Siiski ei ole kõik nii ühene. Keraamilised kivid ei nürine, ei roosteta, on praktiliselt müratud, kuid murenevad aja jooksul ja on suur võimalus, et need purunevad ja põhjustavad masina rikkeni. Metall on pikaealisem, kuid nõuab rooste tekkimise ennetamiseks erilist hoolt.


- Mugavaks funktsiooniks on võimalus reguleerida vee ja kohvi kogust portsjoni kohta. Mida laiem on annusti reguleeringute vahemik, seda lihtsam on valida parimat vee ja kohvi suhet joogis.

Kohvimasina valik on teie. Võimalik, et valite kõige «edevama» aparaadi, aga võimalik, et kõige lihtsama – see on maitse ja raha küsimus, aga tass aromaatset kohvi on teile hommikul igal juhul kindlustatud.