Follow us on Facebook

Eripakkumised

Peegelkaamera valimine

Peegelkaamera valimine

Kas algaja, asjaarmastaja või professionaalne peegelkaamera?

Peegelkaamerate asjatundliku valimise üheks määravaks teguriks on selle kasutusvaldkond ja kasutaja oskuslikkus seda kasutada. Nõustuge, et rumal oleks osta kallis proffikaamera ja kasutada ainult oma pere fotodele jäädvustamiseks ära kõigest  10% selle võimalustest. Just seepärast lasevad kõik nimekad säärase tehnika tootjad, nii Canon, Nikon kui Sony tänapäeval välja DSLR-kaameraid (Digital single-lens reflex camera) järgmisel tasemel fotograafiahuvilistele:


1. Algaja. Peegelkaamerate kõige lihtsam variant. Pildistamisrežiimide olemasolu ja seadete hulga poolest ei erine praktiliselt millegagi kõrgema hinnaklassi digikaameratest. Selle kategooria mudelid sobivad ideaalselt fotograafiamaailmas uustulnukatele, olles peegelakaamerate seas kõige madalama hinnaga.


2. Amatöör. Fotokaamerad on mõeldud kogenud inimestele, kes soovivad seadete ja režiimidega eksperimenteerida. Tehnilistelt karakteristikutelt jäävad need professionaalsetele fotoaparaatidele ainult pisut alla, kuid maksavad seejuures tunduvalt vähem.


3. Professionaal. Ideaalne variant professionaalsetele fotograafidele, kes teavad selliste kõrgtehnologiliste seadmete kõiki võimalusi ja oskavad neid kasutada. Reeglina on selle kategooria fotoaparaatidel täisformaadiline maatriks.

Tänu sellisele jaotusele saab iga kasutaja sõltuvalt oskustest valida endale seatud eesmärkide saavutamiseks optimaalseima variandi. Vaatleme nüüd üksikasjalikumalt, mida on juhtivad fotoseadmete  tootjad meile täna igas kategoorias valmis pakkuma.

CanonCanon on juhtiv peegelfotokaamerate ja optika tootja, kes täiustab pidevalt tehnoloogiaid ja laseb erinevat tüüpi kasutajatele kadestusväärse regulaarsusega välja üha uusi kaameramudeleid. Iga selle
tootemargi peegelkaamera võimaldab teatud oskuste juures saavutada foto esmaklassilise  kvaliteedi  ja kõrgeima detailsusastme isegi väga hämarates või eredalt valgustatud kohtades.

Oma kaamerates realiseerib Canon terve rea tehnoloogilisi iseärasusi, mis võimaldavad jõuda fotograafia valdkonnas uutele horisontidele. Täiskaadriliste/kärbitud mõõtudega ja resolutsiooniga 20-50,6 megapikslit CMOS-sensor võimaldab teha kõrgeima detailsusastme ja võrdlemisi vähese müraga fotosid. Tänu sellele saab kaadrit julgelt lõigata ja luua fenomenaalseid ülesvõtteid  ilma kvaliteedinäitajates kaotamata. Ülikõrge resolutsioon võimaldab hiljem välja printida A0 ja suuremates formaatides, detailse värviedastusega, loomulikes toonides ja vähese müraga fotosid. Canoni peegelkaamerate suure jõudluse tagavad uue põlvkonna protsessorid DIGIC 4, DIGIC 5, DIGIC 6 ja DIGIC6+.

Eraldi tähelepanu pälvib objektide nutika jälgimise  ja tuvastamise funktsiooniga autofookustehnoloogia (iTR).
EOS kasutab efektiivselt ära andmeid nägude ja värvide kohta, nihutades sellega autofookust kaadri piires. Reageerimiskiirus häälestatakse lihtsate haldamistööriistade abil, mis kohandavad jälgimise funktsiooni sõltuvalt pildistamistingimustest nii, et objektiivi eest juhuslikult läbi vilksatavad objektid ei segaks fookustamist. Kasutatav ülitundlik sensor võimaldab Dual Pixel CMOS AF süsteemis režiimi Live View kasutades fookustamist madalatel valgustasemetel EV-32 ja isegi EV-43. Canoni peegelkaamerate tänapäevased mudelid on varustatud 61-punktise risttüüpi autofookusega, millest 21 on topeltristtüüpi.

Canoni vaieldamatuks väärtuseks on ka video kvaliteet. Tänapäeval on filmimine võimalik kõrgeima 4K, aga ka Full HD eraldusvõimega ja erineva kaadrisagedusega (sealhulgas ka aegluubis võte 60р).

Kõigile, kes on otsustanud astuda esimese sammu fotografeerimise maailma, pakub Jaapani tootja järgmisi kaameramudeleid:

1. Canon 
EOS 750D.
2. Canon 
EOS 760D.
3. Canon 
EOS 700D.
4. Canon 
EOS 100D.
5. Canon 
EOS 1300D.

Neile amatööridele, kellele meeldib uute pildistamistehnikatega eksperimenteerida, pakub Canon:
1. Canon 
EOS 80D.
2. Canon 
EOS 6D.
3. 
Canon EOS 7D Mark II.

Fotografeerimismaailma ässadele pakub Canon:
1. Canon 
EOS 5D Mark IV
2. Canon 
EOS-1D X Mark II
3. Canon 
EOS 5DS R
4. Canon 
EOS 5DS


Nikon


Nikon on sama nimekas peegelkaamerate tootja kui Canon. Selle
tootemargi eripäradeks on korpuse  suurepärane ergonoomika, uusimad tehnoloogiad kujutise loomiseks ja töötlemiseks ning legendaarsete NIKKOR objektiivide kasutamine. Kõigil Nikoni mudelitel alustades FX formaadis professionaalsetest kaameratest ja lõpetades DX formaadis fotoaparaatidega uustulnukatele on kõrgresolutsiooniga maatriks. Tänu reale tehnilistele erisustele iseloomustavad saadud ülesvõtteid külluslikud värvid, nii piltide kui videosalvestiste kõrge detailsusaste ja toonide ülemineku sujuvus.

Ideaalne autofookustamise süsteem, mille risttüüpi punktide arv küündib 153 punktini, võimaldab suure täpsusega üles võtta praktiliselt iga süžee, olgu see siis hoogne spordivõistlus või  seltskonnaüritus. Autofookus jälgib suure täpsusega isegi kaadri servades suure kiirusega liikuvaid pisiobjekte. Tänu autofookuse sensorite tundlikkusele kuni -4 EV ei muutu foto kvaliteet isegi ebapiisava valguse korral. 

Nikoni fotokaamerate tänapäevastel mudelitel on suurendatud mahuga mälupuhver (kuni 200 RAW-kujutist), mis võimaldab ühes seerias sõrme katiku nupult eemaldamata üles võtta  näiteks 100 meetri sprindi.  Lisaks sellele on tootja saavutanud fenomenaalseid tulemusi: autofookustamisega pildistamine jälgimisfunktsiooniga  on saadaval kiirusega 12 kaadrit sekundis, tõstetud peegliga aga 14 kaadrit sekundis.

Nikoni peegelkaamerad pakuvad halva valguse tingimustes pildistamisel ületamatuid võimalusi. Valgustundlikkuse standardvahemik on
ISO 100-102400 tasemel  võimalusega laiendada see spetsiaalse  Hi5 seadistamisel kuni ISO 3280000. Lisaks on Nikoni mudelite reas mudeleid, mis võimaldavad filmida kõrge resolutsiooniga 4K/UHD (3840 x 2160 pikslit) sagedusega 24р/25р/30р ja per-pixel kadreeringuga videoid. Full HD (1080p) formaadis videoid saab üles võtta kaadrisagedusega 50-60р.

Fotograafiahuvilistele, kelle kogemused töötamisel peegelkaameratega on tagasihoidlikud, paku Nikon järgmist mudelite seeriat:
1. Nikon D3300
2. Nikon D3400
3. Nikon D5200
4. Nikon D5300
5. Nikon D5500
Need mudelid on varustatud DF formaadis maatriksiga ja ühendavad endas efektiivselt kasutamise lihtsuse ja suure võimekuse, mis koos garanteerivad suurepärase tulemuse minimaalse pingutusega.

Amatööridele pakub Nikon peegelkaamerate arenenumaid mudeleid, mida lastakse välja FX ja DF formaadis:
1. Nikon D610
2. Nikon D7100

3. Nikon D7200

Tänu ergonoomilisusele ja intuitiivselt arusaadavatele juhtimiselementidele ei jää selle seeria mudelid  praktiliselt alla professionaalsetele peegelkaameratele.

Neile, kes otsivad töökindlaid fotokaameraid, mis suudavad ka kõige raskemates fotografeerimismaailma tingimustes avada uusi horisonte, pakub Nikon:
1. Nikon D5
2. Nikon D500
3. Nikon D750
4. Nikon D810А
5. Nikon D810

Sony


Sony ei jää oma otsestele konkurentidele Nikonile ja Canonile alla, realiseerides ja ühendades oma fotokaamerates tõhusalt revolutsioonilised lahutusvõime standardid, kõrge tundlikkuse, reaktsioonikiiruse ja  iga kaadri detailide töötlemise. Esitletud
tootemark kasutab edukalt tagantvalgustusega CMOS-maatriksit, mis tänu skeemitehnika laiendatud mahule võimaldas suurendada valguskiirte püüdmise efektiivsust. Selle tulemusena kasvab kõrge resolutsiooniga kujutiste väljumise kiirus otse maatriksist 3,5 korda.

Suure andmemahu töötlemiseks kasutab Sony kõrgjõudlusega BIONZX  protsessoreid, mis võimaldavad madala mürataseme juures saada ülima realistlikkuse ja detailsusastmega fotod. Enamuses kaamerates kasutatakse efektiivselt elektroonilise katikuga käratu pildistamise tehnoloogiat Silent Shooting, mis võimaldab maksimaalselt vähendada maatriksi nihkumist ja vibreerimist.

Omaette tähelepanu väärib autofookustamise süsteem, mille Sony on välja töötanud. Nii on kompanii lipulaevadeks olevad mudelid fokaaltasandil varustatud kuni  399 faasituvastuspunktiga, mis võimaldab haarata kuni 45% kaadri pinnast, milleks ei ole suuteline ükski tänapäevane kaamera. Tänu tagantvalgustusega maatriksi kasutamisele on autofookustamise hübriidsüsteemi reageerimiskiirust  kasvanud 40% võrra.

Kõrge resolutsiooni ja maksimaalse teravusega fotode saamiseks on enamus Sony fotokaameraid varustatud 5-teljelise stabiliseerimissüsteemiga.  Tänu sellele saab keerukaid dünaamilisi süžeesid julgelt pildistada, kartmata foto võimalikku
ähmastumist. Süsteem korrigeerib edukalt kaamera võbisemise. Võikalike peegelduste maksimaalseks vähendamiseks on kaamerate pildiotsijal spetsiaalne ZEISS T kate.

Maha ei jää Sony ka video filmimise valdkonnas. Kaamerad võimaldavad edukalt salvestada 4K formaadis videoid (QFHD: 3840 x 2160), mille puhul toimub info lugemine täielikult piksleid liitmata. Nii tuleb kujutis välja minimaalse muaree-efekti ja astmeliste kontuurideta. Video paistab silma selguse, detailsuse ja teravusega.

Algajatele asjaarmastajatele, kes soovivad saada kompaktkaamera abil kõrge kvaliteediga fotosid, on Sonyl pakkuda järgmised mudelid:
1. Sony А58
2. Sony А3000
3. Sony А5000
4. Sony А5100

Edasijõudnud amatööridele, kes soovivad saada kõrge resolutsiooniga ülesvõtteid, pakub Sony järgmist mudelite seeriat:
1. Sony А68
2. Sony А77ІІ
3. Sony А6000
4. Sony А6300

Tõelistele fotograafia valdkonna professionaalidele ja neile, kes saavad aru, mis asjad on täiskaadriline maatriks ja eesrindlikud tehnoloogiad, pakub Sony:
1. Sony А7RII
2. Sony А7SII
3. Sony А7ІІ
4. Sony A7R

5. Sony A7S
6. Sony A7
7. Sony A99Olenemata kasutaja oskustest on kõik nimekad
tootemargid täna valmis pakkuma kindla otstarbega peegelkaameraid, mis erinevad tehniliste karakteristikute, režiimide, seadete hulga ja vastavalt ka hinna poolest. Tänu sellele saab igaüks endale valida optimaalseima variandi.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url with http://)
* Comment:
Type Code